Divat

Amazonok szigete

By Varga Kriszti

November 20, 2013

„Egy sziget, ahol a nők nyugodt, barátságos környezetben beszélhetik meg problémáikat, és fejleszthetik önmagukat” – jellemezte Gömöri Andrea a klub egyik alapítója a Női Vonalat. A működésükről, az általuk ajánlott programokról és a jövőbeli terveikről kérdeztük.

Andrea és Brigi(Forrás: noi-vonal.hu)

Socfest: Milyen céllal jött létre a Női Vonal?

Gömöri AndreaOlyan helyet akartunk létrehozni, ahol a hasonló problémákkal szembenéző résztvevők beszélhetnek egymással. Nem mély válságban lévő emberekkel foglalkozunk, de a problémák megbeszélésére, egy másik szempont megértésére kifejezetten alkalmas a klub. Ezek a kötetlen beszélgetések, pedig szakértők előadásaival egészülnek ki, akikhez oda lehet menni tanácsot kérni. Karrier, gyerekek, család, munka. Számos szerepnek kell megfelelni, alkalmazkodni a helyzetekhez. Olyan pszichológust, trénert, coachot, spirituális szakembereket hívunk, akiket hitelesnek tartunk, és segíteni tudnak másoknak. Innen mindenki azt visz haza, amit akar, nincsenek elvárások, mindenki a maga ütemében fejlődhet, ami az idejébe, energiájába belefér. Azt akarjuk megmutatni, hogy lehet elvárások nélkül élni.

SF: Miért éreztétek szükségesnek egy ilyen hely létrehozását?

G.A.: A közvetlen környezetünkben azt tapasztaltuk, hogy nagyon kevés embernek adatik meg, hogy belsőséges, baráti kapcsolatokat ápoljon. Sokaknak segít, ha megcsillantasz egy lehetőséget. Itt egy estére beülhet, maga mögött hagyhatja a hétköznapjait, és meghallgathatja mások történeteit, vagy egy szakember véleményét, amely megmutatja, hogy másoknak is ugyanazok a problémái, és igenis vannak rá megoldások.

A világ kinyílt, új lehetőségeink vannak, de sokan még nem használják ki őket, vagy nem nyitottak erre. Mi egy olyan szigetet akartunk létrehozni, ahol azt érzik az emberek, hogy jó helyen vannak. Kötetlen hangulatú klubok, tréningek, workshopok, csoportos foglalkozások után szívesen maradnak még beszélgetni. Úgy vélem, nagy szüksége van erre a nőknek, mert óriási hiány van az egymásra figyelésben. Mi nyitott közösséget teremtünk, amelyhez bárki csatlakozhat.

SF: Átlagosan hány ember van egy klubtalálkozón?

G.A.: Változó, ez leginkább a témától függ, néha pár fővel (5-6) megy, de akár harmincan is részt vesznek egy-egy alkalmon. Nehéz kitapogatni, hogy mi határozza ezt meg, az időpont vagy a téma. Már vannak előadások, amelyekre ugranak a nők, és vannak, amelyek kevésbé keltik fel az érdeklődésüket. Azoknál a témáknál, amelyek mögött égető problémák rejlenek, mindig nagyobb az érdeklődés.

Büszkeségfal

SF: Hogyan szervezitek meg az alkalmakat?

G.A.: Kettős terület van. Vannak a klubok, amelyek kötetlen beszélgetéseket takarnak. Ezek célja, hogy kicsit megízleltessük velük, hogyan működünk, és hogy a problémáinkra nézhetünk más szemüvegen keresztül is. Másrészről vannak az ezekre épülő tréningek, workshopok. Igyekszünk a saját ötleteinket is megvalósítani, valamint a tagokat is megkérdezzük, mi érdekelné őket, mire hajlandóak szabadidőt szakítani. Mi nők sokszor a sor végére kerülünk, először a munka, a család, a háztartás és csak aztán jönnek a saját vágyaink. Tisztázni kell, hogy nem elég csak egy pillanatra elégedettnek lennünk. Folyamatosan foglalkoznunk kell önmagunkkal és a problémáinkkal, mindig új helyzetek jönnek, amik mást és mást hoznak ki belőlünk. Erre kaphatunk többféle választ a klubon keresztül, ahol egy olyan közösség jön létre, ahová tartozhatunk, ahol figyelnek rád és te is figyelsz másokra. Itt energiát fordítunk magunkra, és visszajelzéseket kapunk nőtársainktól.

SF: Milyen témájú előadások léteznek?

G.A.: Korábbi előadásunk témája volt például az önámítás, amely rávilágít arra, hogy az ember sokszor csak a sallangokat, a körítést látja, nem pedig a lényeget. A klub segít abban, hogy tényleg saját magunkra és a minket foglalkoztató dolgokra koncentráljunk. A nőiesség nem elhanyagolható. Fontos, hogy megismerjük magunkat. Ha végigsétálunk az utcán, láthatjuk, hogy van min dolgozni. Merjük megmutatni, hogy kik vagyunk! A magyar nőkben nagy az önbizalomhiány, ezért a megfelelő külső elérésére is nagy hangsúlyt fektetünk, mesterfodrászt, stylistot, kozmetikust hívunk el, akik a résztvevőknek egyéni tanácsokat tudnak nyújtani.

SF: Mik a jövőbeli terveitek?

G.A.: Nincs nő férfi nélkül. A rövidtávú vízióm, hogy a férfiaknak is kedvet csináljunk a programokhoz. Kaptunk már olyan visszajelzést a hozzánk járó nőktől, hogy szervezzünk olyan estéket, amire a férje is eljöhet, mert amíg csak ő jár ide, addig otthon folyton falakba ütközik. Csak úgy működhet, ha az ő partnere, társa is megtapasztal valamit. Olyan programokat szeretnének, ami a férfiakat célozza meg. A későbbiekben pedig össze lehetne hozni a csoportokat közös klub estekre is. Szövetségben kell csinálnunk dolgokat.

Lőrinczyné Lukács Orsolya (balra)

A klub következő önismereti programja november 21-én az Elő a bőröndöket címet viseli. Kuremszki Andrea tréner és párkapcsolati tanácsadó segít megfelelően szortírozni a vállunkon hordott terheket. A folytatásban november 30-án készül a Lélekmozi. Ha van saját témád, és szeretnéd kívülről látni az életedet, jelentkezz Gömöri Andreánál november 27-ig a gomori.andrea@noi-vonal.hu e-mail címen!

Aki külseje megújítására vágyik, annak pedig Lőrinczyné Lukács Orsolya mesterfodrász Ó-haj című előadássorozatát ajánlom. Orsolya több éves fodrásztapasztalattal rendelkezik, amely mellett képzett szín- és stílustanácsadó is. Prezentációiban az egyénnek megfelelő hajviseleteket mutatja be. November 13-án a résztvevők az arcformájukhoz illő frizurákat ismerhették meg. December 11-én pedig a megfelelő hajszín kiválasztása kerül terítékre. Minden alkalommal egyéni tanácsokkal látja el a megjelenteket, így ha bizonytalan vagy, hogy milyen frizura állna jól, menj el bátran, mert Orsi biztosan mond pár hasznos tudnivalót!

Az előadások helyszíne: 1148 Budapest, Fogarasi út 2-6.

Későbbi programokról a Női Vonal facebook oldaláról értesülhettek.