Új színeket kap a főváros augusztus 24-e és szeptember 24-e között a Színes Város Budapest Fesztiválnak köszönhetően. Az esemény tematikája idén a bor és a gasztronómia, kiemelt partnere Berlin.
Már a rendezvényt megnyitó nevek sorából is látszik, hogy a fesztivál nem csak „ad-hoc falfirkálás”, hanem nemzetközi összefogás és komoly elképzelések eredménye. Nem mindennapi személyiségek mutatták be a a rendezvényt az erzsébetvárosi Kertész utca 27.-es szám alatt, köztük Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes asszony, Nádudvari Noémi, a Színes Város Csoport művészeti kurátora. Czeiszing Miklós a Német Turisztikai Hivatal magyarországi képviseletének vezetője, Peggy Gallert pedig a visitBerlin képviseletében nyitotta meg az eseményt.
A Színes Város Csoport Magyarország első tűzfal- és köztérszínesítő szervezete. Céljuk, hogy kivigyék a művészetet az utcára és színesebbé tegyék a várost. Azért küzdenek, hogy ne üres falak, szakadt régi plakátok és kopott téglák, hanem egyedi műalkotások kísérjenek minket séta közben. A kezdeményezés nagyon sikeres, a Színes Város Budapest Fesztivál mögött több támogató is áll, például Budapest Önkormányzata.
Tavaly a víz és a Duna volt a fő tematikája, de idén a borkultúra és a gasztronómia területén érezhető forradalom hatására épül a fesztivál. (Gondoljuk csak a konyhai versenyekre a tévében, a gasztroblogok elterjedésére vagy a street food hírnevére).
2017-ben az esemény kiemelt partnere Budapest testvérvárosa, Berlin, ahol nagy hagyományai vannak az utcák kiszínesítésének. A háború pusztítása és a berlini fal leomlása után a művészek újra színessé tették a köztereket, ez pedig a turizmus fellendülésén is éreztette hatását. Az esemény két német alkotó munkájával kezdődik az erzsébetvárosi Kertész utcában. Mindketten a The Weird német művészeti csoport tagjai.
A fentebb látható képet „Vidám” készítette. Játékos módon ábrázol egy piaci jelenetet 230 négyzetméteren. Az alábbi mű pedig „HRVB” alkotása, a gasztronómiát mint művészetet ábrázolja egy közel 450 négyzetméteres felületen. Fontos eleme a paprika mindenféle színben és formában történő ábrázolása. Ha alaposan megfigyeljük a képet, a „finom” szót is megtalálhatjuk rajta (bal alsó sarok).
Érdemes lesz a napokban nyitott szemmel járni a belvárosban, mert remélhetőleg sok, ezekhez hasonló alkotással fog gazdagodni Budapest. A fesztivál megmutatja, hogy a falfestést lehet igényesen, kreatívan és értéket teremtően is művelni, túllépve a graffitiről kialakult negatív képen.