Napról-napra több fellépő nevét árulják el a RockPart szervezői. Unatkozni biztos nem fogunk, mindenki rátalálhat a saját szájízének megfelelő muzsikára, hiszen változatos programmal készülnek Szemesen.
Legutóbbi cikkünkben már beszámoltunk a nemzetközi és a magyar fellépők soráról, de azóta – természetesen – újabb nevek kerültek fel az idei RockPart Fesztivál line-upjára. Tovább erősíti a punk-rock vonalat az Alvin és a Mókusok, valamint a Rózsaszín Pitbull. Életem első “csak a barátokkal megyek” koncertje pont egy Alvin volt a PeCsa-ban, ami elég jóra sikeredett. A zenekar 1993 óta működik, 13 nagylemezük van. Jelenlegi tagok: Pásztor István (ének, gitár), Csoma Viktória (vokál, basszusgitár) és Szirota Márió (vokál, dob).
A Rózsaszín Pitbull kicsit erősebb falat. Főként politikai és kissé aberrált, szexuális töltetű dalszövegeikkel hívták fel magukra a figyelmet, bár a felszín alatt általában mély, filozófiai tartalom bújik meg. A szövegviláguk azt a szerepet próbálja betölteni a zene világában, amit a South Park vagy a Family Guy a rajzfilmeknél. 1995 óta zenélnek, a zenekar megalakulásának története egy koncertélményhez köthető, amely annyira borzalmas volt, hogy a négy alapító tag (Kassai Gábor – ének, Czene András – basszusgitár, Murka Zsolt – szólógitár, Lelovics Roland – dobok) szinte mindenféle zenei előképzettség nélkül megalapította a Rózsaszín Pittbull avagy a macskám dzsörzé blúz nevű zenekart. A cél továbbra is a szövegközpontú zene, amely társadalmi és politikai problémákra próbál rávilágítani. Jelenlegi tagok: Jepy (ének), Fenyvesi Barna (ének), Kunos Péter (basszusgitár), Nagy Imre (dob) és Méhn Zoltán (gitár).
Ugorjunk át a trash és heavy metál irányzatra. Lesz farkasfalkáskodás, vagyis jön az Akela is. Aki esetleg nem ismerné őket, az 1990-es évek egyik legnépszerűbb thrash/heavy metal együttese volt Magyarországon. Nevüket Rudyard Kipling – A dzsungel könyve című művének egyik szereplője, a farkasvezér Akela után vették fel, több dalukban fő metafora a farkaslét. Az együttes Katona „Főnök” László énekes egyedi hangvételű, hétköznapi küzdelmeket leíró dalszövegeiről és sajátos énekstílusáról, valamint gyakori botrányairól közismert.
Tovább erősítve a trash-életérzést, fellép a ’90-es évek szintén ikonikus bandája, a Moby Dick. Első három albumukkal (Ugass kutya! – 1990, Kegyetlen évek – 1991, Körhinta – 1992) teremtették meg a máig tartó népszerűségüket. A Moby Dick 1999-től három éven keresztül nem létezett, de 2002-es újjáalakulásuk óta folyamatosan koncerteznek és lemezeket készítenek.
Ehhez kapcsolódóan fűzném hozzá, hogy fellép a Bloody Roots is, ami Schmiedl Tamás, a Moby Dick frontemberének projektje. Az elképzelés egy tradicionális thrash-lemezanyag létrehozása volt, főként gyors, lendületes dalokkal, és mindezt nem egy szűk zenekari tagság keretein belül, hanem kibővített, meghívott zenész- és alkotógárdával. Kétévi, kitartó munka és előkészületek után 2010-ben kiadták első albumukat, Isten kezében címmel, majd 2012-ben Az ígéretek földjén névvel a második lemezüket, ami a megjelenés hetében a 4. helyen nyitott a Mahasz-listán.
Metálnál maradva: Leander Rising. Nem csoda, ha ismerősen cseng a név, hiszen 2015-ben az együttes bekerült A Dal eurovíziós nemzeti show elődöntőjébe, a Lőjetek fel című dalukkal. A banda 2009-ben alakult, Leander néven, 2011-ben egy sikeres nyári fesztivál turné után a Sony Magyarország is felfigyelt rájuk, leszerződtetve őket. 2012 márciusában debütált első nagylemezük, a Szívidomár. Nyáron megjelent a lemez angol változata (Heart Tamer), először online, majd 2012 novemberében lemezes formában is. A zenekar 2012 nyarán megváltoztatta a nevét Leander Rising-ra. 2014 szeptemberében jelent meg az Öngyötrő című, második albumuk.
Utoljára hagytam a meglepetés zenekart, aki nem más, mint a Kowalsky meg a Vega. A magukat “zsivány pop”-nak nevező banda ’99-ben alakult, első lemezük 2003-ban jelent meg, Pimasz Grimasz címmel. További albumok: 2005 – Vegasztár, 2006 – Forradalom Rt., 2008 – Szemenszedett Igazság, 2010 – Ötcsillagos, 2011 – Az évtized lemeze. Itt meg is állok egy pillanatra, mert 2011 tavaszán jelentős változások történtek a zenekar életében. A megszólalás tökéletesítése érdekében nyolctagúvá bővültek, aztán a zenészek jöttek-mentek, végül öten maradtak, így a jelenlegi felállás a következő: “Kowalsky” Balázs Gyula (ének), Szórád “Jimmy” Csaba (basszusgitár), Vajda “Sóder” Péter (dobok), Vidák Róbert “More” (akusztikus gitár) és Vajda “Carlos” Tamás (gitár). 2014-ben jelent meg a Még nem Éden korong, ami azonnali siker lett a lemezpiacon: három héttel a megjelenés után aranylemezzé vált, hat hét múlva pedig már a platinalemez státuszt ünnepelhette a zenekar.
Summázva pörög a ‘Part fellépőlistája, szép komótosan araszolunk az augusztus felé, addig pedig türelemmel várunk, és természeten legközelebb is jelentkezünk a friss hírekkel.