Új helyszínen, kibővült programokkal vár mindenkit a Sziget Fesztiválköztársaság művészeti központja, az ArtZone. Kreatív iskolák és a magyar designvilág krémje csatlakozott a tavaly indult kezdeményezéshez, aminek köszönhetően változatos képzőművészeti, vizuális kommunikáció és design foglalkozásokon valamint szakmai beszélgetéseken vehetnek részt a látogatók. A foglalkozásokon kívül három, kiemelkedően friss, kortárs művészeti kiállítás lesz látogatható Králl Szabolcs, Szombat Éva és Holy Olga jóvoltából.
Az idén a korábbinál is nagyobb hangsúlyt kap a képzőművészet a Sziget Fesztiválköztársaság programáradatában. A tavaly bemutatkozott ArtZone augusztus 11. és 18. között hazai és nemzetközi művészek, művészeti iskolák és alkotócsoportok tartanak kreatív workshopokat a fesztiválra látogatóknak, de lesz itt jógaóra, kiállítás, mi több a Sziget művészeti helyszínén kezdetek óta részt vevő Medence Csoport RE+Concept workshopján molinóból készíthetünk trendi táskákat, és aki akar, betonékszert is önthet majd.
A Sziget régi partnereként tér vissza a Bódis Barnabás által vezetett Magyar Mozgó Képtár. Ebben a multidiszciplináris művészeti forgatagban festhetünk akár fák közé kifeszített anyagra, festethetjük magunkat, követhetjük Hervé-Lóránth Ervin szobrászati projektjének alakulását, zenét hallgathatunk, táncolhatunk, csak úgy nézelődhetünk és az alkotásba is bármikor bekapcsolódhatunk.
Régi ismerősre bukkanhat a rendszeres szigetlátogató az Agora csoportban is, Győrffy Sándor és az általa vezetett, elismert hazai és nemzetközi képzőművészek Szigetre kitelepült alkotótáborában. A budapesti kreatív iskolák közül képviselteti magát a francia–magyar vizuális iskola, a Visart, és az egyik legismertebb képző- és iparművészeti szakközépiskola, a Kisképző. Diákjaik segítségével az iskola profiljának megfelelő workshopokon vehetünk részt. A Jurányi Ház Kréta Galériájában bármit rajzolhatunk a hatalmas fatáblákra. Inspirálódásra lesz lehetőségünk, hiszen szintén ebben a sátorban található Magyarország Kocsi Olga által megalkotott „mű-védőszentje”, Holy Olga kiállítása.
A képzőművészeten kívül a design is fontos helyen szerepel az ArtZone programjában. A Design Pop Up Store-ban az Ooh my deer és a Botanika segít, hogy a városi környezetben is természetesek maradjunk: előbbivel újrahasznosított anyagból készíthetünk divatos textilékszereket, utóbbival virágos fejdíszt álmodhatunk magunknak. A Bigyó Művekkel cukorkaszínű üvegékszereket gyárthatunk, a nagyobb bulik hajnalára pedig Mylo Pillow szempárnát készíthetünk. A belváros egyik új gyöngyszeme, a Paloma is kitelepül a Szigetre. Sátrukban az ott rezidens tervezők workshopjain vehetünk részt. Minden nap új tervezővel és izgalmas témákkal várják a látogatókat.
Napi két jógaórával melegíthetünk be az ArtZone-ban az Atma Center oktatóival, vagy ha valaki elfáradt a sok programban, az Ivanka lounge-ban megpihenhet, sőt apró ajándékokkal távozhat. A Sziget által kiírt installációs pályázat négy nyertes művével lesz teljes az ArtZone partnersátraival határolt mesés-színes rét.