A hideg időben nincs is jobb annál, mint amikor egy meleg takaróval bevackoljuk magunkat a tévé elé és egy kis nasi mellett megnézünk pár részt kedvenc telenovellánkból. És itt a jó hír: az őszi szezon beköszöntével szeretett sorozataink is visszatérnek a képernyőre! Listánkban összegyűjtöttünk nektek 10 ősszel induló szériát, amire érdemes odafigyelni.
Narcos (Netflix – szeptember 1.)
Pablo Escobar, minden idők egyik leghíresebb drogbárója közkedvelt téma az írók és forgatókönyvírók számára. Az online tévészolgáltató Narcos című szériája immár a harmadik évadnál jár és nem véletlenül vált mostanra kultsorozattá. A drogügyletek kegyetlen világának hatásos bemutatása nagyban függ a rendezők személyétől, a kaotikus kolumbiai képeket pedig olyanok közvetítik, mint a brazil José Padilha (Elit halálosztók 1-2) vagy a mexikói Guillermo Navarro (A faun labirintusa Oscar-díjas operatőre). Az egyik főszereplőt, Pedro Pascalt a Trónok harcából ismerhetjük (ő játszotta Oberyn Matrellt), az új évadban feltűnik még Michel Stahl-David (Cloverfield) és Matt Whelan (Go girls).
American Horror Story: Cult (FX – szeptember 5.)
Az amerikai horrorkliséket felvonultató antológikus szerkesztésű sorozat sikere töretlen, immár hetedig évadával rémiszti halára lelkes nézőit. Az eddigi szériákban találkoztunk már kísértetekkel, őrültekkel, boszorkányokkal, szörnyszülöttekkel és vámpírokkal, most pedig egy nem mindennapi szekta életébe nyerhetünk betekintést. Az új évad számtalan kedvcsináló ajánlót kapott, amikben visszatérő motívumok a bohócok és a méhek, sőt még politikai szálakat is felfedezhetünk. Az állandó szereplők nem változtak (Evan Peters, Sarah Paulson, Denis O’Hare) csak újfent új “creepy” karaktereket kaptak.
Outlander – Az idegen (Starz – szeptember 10.)
A Diana Gabaldon nagysikerű könyvsorozatát feldolgozó Outlander az utóbbi évek egyik legnépszerűbb történelmi drámája. A történet szerint a világháborút követően ápolóként dolgozó tüzes nyelvű Claire egy misztikus rituálé következtében a háború dúlta Skóciában találja magát 1743-ban. Az első két évad rengeteg szempontból tudott maradandót alkotni: a hiteles romantikus szál, a különleges atmoszféra, a fantasztikusan fényképezett Skót-felföld gyönyörű tájai mind egy varázslatos világba kalauzoltak minket. És mellesleg teljesen új jelentést kaptak a skótszoknyák.
Top Of The Lake: China Girl – A tó tükre (SundanceTV – szeptember 10.)
A gyönyörűen fényképezett ausztrál-angol nyomozós krimi első évada piszok hangulatos volt, most pedig China Girl alcímmel elkezdődik a második széria. A főszereplő Griffin nyomozót a csodálatos Elisabeth Moss alakítja (A szolgálólány meséje, Mad Men) és a szereplőgárdához pedig csatlakozik az Oscar-díjas Nicole Kidman és a sokaknak Trónok harcából ismert Gwendoline Christie is (ő játssza Brienne-t).
Transparent (Amazon – szeptember 22.)
Jeffrey Tambor régóta megbízható szereplője a tévés komédiáknak, gondoljunk csak a zseniális Arrested Development (Az ítélet: család) vagy a Larry Sanders Show szitkom-alapvetésekre. A 68 éves korában nőként coming outoló nagypapa történetében az a jó, hogy amellett, hogy tökéletesen mutatja be azokat a problémákat, amikkel egy transznemű személynek szembesülnie kell, az alapvető családi interakciókat is úgy jeleníti meg, ahogy azt mindannyian megéljük.
The Big Bang Theory – Agymenők (CBS – szeptember 25.)
Az egyik legnépszerűbb sitcom még mindig a TBBT és ugyan furcsa leírni, de Sheldon (Jim Parsons) és hibbant barátai már 11. alkalommal térnek vissza a képernyőre. Kedvenc kockáink az elméleti fizika nagymesterei, de ha az élet nagy kérdéseiről van szó gyakran azt sem tudják mihez kezdjenek. Idén egy spinn off sorozat is indul Young Sheldon címmel, ahol a fiatal Sheldon nem mindennapi életébe nyerhetünk betekintést.
Empire (Fox – szeptember 27.)
Az utóbbi idők legnagyobb tévés sikertörténete kétségkívül a Lee Daniels-Danny Strong duó (akik A komornyik című filmet is közösen hozták össze) Empire című sorozata. Ugyan szappanoperaként emlegetik a hip-hop világában játszódó történetet, a néha valóban mesterkélt melodrámát szépen egyensúlyozza a kifogásolhatatlan színészi játék (Taraji P. Henson és Terrence Howard is zseniális) és a szenzációhajhászás mellett is élvezhetően fordulatos történetvezetés, nem beszélve a hangulatos zenei betétekről. A negyedik évadban vendégszerepel Forest Whitaker és Demi Moore is.
Mr. Robot (USA Network – október 11.)
A fiatal programozó, Elliot (Rami Malek) nappal biztonsági szakemberként dolgozik, míg az éjszakáit hackerkedéssel, és rossz emberek lekapcsolásával tölti. Az egyik éjszaka internetes támadást észlel az E(vil) Corp ellen. Amikor megpróbálja kideríteni, hogy ki a felelős a DDoS támadásért, szembekerül a rejtélyes Mr. Robottal (Christian Slater), és annak még különösebb szervezetével. A második évadban tovább bonyolódnak a szálak és a sikersorozat idén újra visszatér, hogy újfent görbe tükröt állítson korrupt társadalmunk elé. A sorozat alapsztorija is borzasztóan aktuális témákkal foglalkozik, de ami miatt szerintem kiemelkedő, az a lehengerlő színészi játék és a felkavaró zenei használat.
The Walking Dead (AMC – október 22.)
A The Walking Dead ízig-vérig túlélőhorror, egy izgalmas kalandsorozat A remény rabjainak rendezőjétől, és a Terminátor és A bolygó neve: Halál producerétől. Az alapszituáció szerint az általunk ismert világot elpusztította egy apokaliptikus zombijárvány és mindenhol vérszomjas élőholtak razziáznak, akiknek egy céljuk van: megölni mindenkit a föld kerekén. Rick és társai egyre húzósabb helyzetekbe kerülnek és ugyan a kezdeti izgalmak alábbhagytak, azért a jó kis zombizúzásra vevő közönség valószínűleg a 8. évadban sem fog csalódni.
Stranger Things (Netflix – október 27.)
Az előző év legjobb újonca számomra egyértelműen a Netflix 80-as éveket megidéző misztikus sorozata, a Stranger Things. Az első évadban az indianai Hawkins város nyugalmát a 12 éves Will Byers eltűnése zavarja meg, melyet további rejtélyes események követnek. A helyi seriff, a család és a fiú barátai összefognak Will mielőbbi megtalálására. A sejtelmes szintizene, a borzongatóan rejtélyes történet, a csodálatos gyerekszínészek és a számtalan kikacsintás által a Stranger Things különlegesen nosztalgikus atmoszférájába milliók szerettek bele a világon, köztük én is. Ezt a folytatást várom a legjobban és az ajánlókat elnézve biztos vagyok benne, hogy a második évad is garantáltan megüti majd az első évad színvonalát.
+ Terápia (HBO – október)
Egy szuper magyar sorozatot is ajánlunk nektek: érkezik a Terápia vadiúj és egyben utolsó évada is. A történet alapja a pszichoterápia zárt ajtók mögötti folyamatának bemutatása, megismertetése az emberekkel. Ezt öt pácienst végigkísérve mutatja be a nézőknek. Dargay András a sorozat harmadik évadát új lakásban, új barátnő oldalán, újfajta élethelyzetben kezdi. Aktuális esetei eddig nem tapasztalt mértékben teszik próbára szakértelmét. Elvált szülőként újra kell értelmeznie kapcsolatát fiával, és közben szembe kell néznie a komoly betegségre utaló fizikai tünetei mögött rejtőző lelki okokkal is. A főszerepet természetesen ezúttal is a Kossuth- és Jászai Mari-díjas Mácsai Pál alakítja, aki a Terápia 2. évadában nyújtott alakításáért elnyerte a Magyar Televíziós Újságírók díját is. Az új pácienseket Vilmányi Benett, Schell Judit, Czintos József, Udvaros Dorottya és Balsai Móni kelti életre, az alkotók között pedig ott találjuk Enyedi Ildikót (Testről és lélekről) és Nagypál Orsit is.
További sorozatokat itt és itt találtok! Csemegézzetek csak, van miből!