A legendás színésznő, Tolnay Klári születésének centenáriumi ünnepségsorozatához a Vígszínház is csatlakozik. Október 30-án nyílik meg a művésznő portréiból és színházi tablóiból összeállított kiállítás, amely Tolnay Klári pályájának a Vígszínházban és a Művész Színházban töltött szakaszait mutatja be. A kiállítást 18 órakor Lukács Sándor színművész, a Vígszínház társulatának tagja nyitja meg.
Szintén október 30-án veszi kezdetét a Tolnay 100 – A XX. századi (színész)nő választásai című színháztörténeti konferencia a Házi Színpadon, ahol két napon keresztül tartanak előadásokat Tolnay Klári művészetéről és a korszak színészetéről.
Tolnay Klárit a Vígszínházban fedezték fel, innen indult színésznői pályája. A társulatnak 1946-ig volt tagja, majd két évre a Művész Színházhoz szerződött. 1948-49-ben a Vígszínház társigazgatója, majd 1950-től a Madách Színház vezető művésze lett egészen 1998-ban bekövetkezett haláláig. Számos magyar játékfilm és színházi előadás jelentős szerepét alakította. Kezdetben naiva szerepeket formált természetes, látszólag eszköztelen játékkal. A komolyabb feladatokban bontakozott ki színes egyénisége, játékossága, gazdag érzelemvilága. Tragikus, modern hősnői mindig pátosztól mentesek voltak. Tiszta érzelmű és értelmű játéka a hazai színészet nagy egyéniségei közé emeli – írja róla a Magyar Színházművészeti Lexikon. A kétszeres Kossuth-díjas (1951, 1952), Érdemes (1950) és Kiváló Művész (1954) Tolnay Klárira a magyar színházművészet egyik legjelentősebb alakjaként emlékezünk.
A Tolnay 100 programsorozat rendezvényeinek létrehozásában a Vígszínház partnere a Klárika 100 Alapítvány és az Országos Széchényi Könyvtár Színháztörténeti Tára.