Az előkelő férjes asszony, Jolán elmegy a nőcsábász festőhöz, Jánoshoz, hogy portrét készítsen róla. Amikor a légkör egyre fülledtebbé válik, megjelenik az Ördög, aki tovább bonyolítja a két fiatal kapcsolatát. November 15-én mutatták be a Karinthy Színház színpadán Molnár Ferenc: Az ördög című darabját.
Jolán (Gubás Gabi) és János (Szabó P. Szilveszter) egykor szenvedélyes csókot váltott, majd közel hét évig sikerült elkerülniük, hogy négyszemközt maradjanak. A feleségét imádó férj, Alfréd (Schlanger András) azonban egy portrét rendel feleségéről a sikeres festőtől. Ahogy a fiatalok kettesben maradnak, már nem tudják eltitkolni az első csók gerjesztette szenvedélyt. Ekkor toppan be az Ördög (Balikó Tamás), aki tovább kutyulja a szálakat.
János kegyeiért azonban más nők is esedeznek, az aktokhoz portrét álló Cinka (Balázs Andrea) és a Jolán közreműködésével jegyessé vált Elza (Balázsovits Edit) is. Más sem kell az ördögnek, csakhogy bogarat ültessen mindenki fülébe, s így igazi bonyodalmat okozzon az epekedő nők között. A gazdag házaspár estélyt ad a jegyesek tiszteletére, ahová természetesen az Ördög is meghívást nyer. A kétes helyzetet csak tovább fokozza Jolán belépője alatti ruhájának léte, avagy nem léte. János egyre féltékenyebb, és már nehezen tudja elnyomni vonzódását Jolánhoz, de friss jegyesét sem akarja cserbenhagyni. Egy ördögi levél is felüti fejét, amelynek kézbesítése mindent megváltoztathat.
Az ördög győzedelmeskedik vajon, és a fiatalok egymáséi lesznek, vagy az erényesség uralkodik, és Jolán férje mellett marad, míg János betartja a szavát, s elveszi Elzát? Mi a bűn valójában? A fiatalok között igaz a szerelem, vagy csak az Ördög akarja őket kísértésbe vinni?
Bár a szerelemért folyó harc örök, de nem mindenkinek egyforma. Számtalan vonzalmat ismerhetünk meg a darabban, minden szereplő mást-mást testesít meg. Egyesek miután elvesztik a kincset, még továbbra is futnak utána. Másoknak csak egy perc jut belőle, és aztán várják a következő percüket. Van, aki a szíve helyett az eszére hallgat, míg valaki kitartóan várja az egyetlen igazit.
Balikó Tamáshoz remekül illik az ördögi szerep, amelyet az elegáns fekete-piros, már-már Don Corleonéra emlékeztető öltözék is megerősít. Csavaros elme, kétes, csípős megjegyzések és kissé flegma stílus jellemzi a karaktert. A piros szín mind a díszletben, mind a ruhákban visszaköszön, ezzel is utalva az ördög állandó jelenlétére.
Molnár Ferenc fordulatos és mesteri nyelvezettel megírt műve könnyed szórakozást nyújt a közönség számára, mivel az örök értéket, a szerelmet állítja a középpontba, de a kísértés, a megcsalás és az erény kérdéseit feszegetve.
Az előadást rendezte: Balikó Tamás
A következő előadás időpontja: november 30.