Veszprém a „királynék városa”, Balatontól északra található, több nagyobb útvonal találkozási pontjában. Vára az egyik legrégebbi hazánkban, az egrivel és fehérvárival együtt. Induláskor csak annyit tudtam, van egy vár valahol, és nem tudtam mi mást találok még, de nem bántam meg az utat.
Budapestről indulva vonattal kb. 1.5 óra az út. Rossz első benyomással érkeztem a Veszprémi vasútállomásra, amely ipari hangulatával, és szemétkupacokkal fogadott az út mentén. A környéken csak a lakótelep vár, azaz egy plusz buszúttal és még egy jegyvásárlással kezdhettem el a kirándulást. Ezzel szemben a Volánbusz 2.5 óra alatt teszi meg a Budapest- Veszprém távolságot, viszont a központba érkezik meg.
A város központja kárpótolt a kánikulában megtett kilométerekért. A vidéki városoktól megszokott és pesti fiatalként várva-várt hangulat fogadott. A szökőkútnál kisgyerekek játszottak, egy illatos virágokkal teli kert díszítette a sétálóutcát, és onnan már táblák jelezték a fontosabb látnivalók felé vezető irányt. Kellemes meglepetés volt a Mackó Cukrászda, ahol 150 forint egy gombóc nagyon finom fagyi.
Természetesen kihagyhatatlan állomása az útnak a Veszprémi vár. Itt találhatóak a város legszebb épületei, múzeumokba és templomokba is betérhetünk. Engem a kilátás fogott meg leginkább, szép tiszta időben érkeztem és a város határain túlra is elláttam. Nem olyan nagy, mint az Egri vár, de felveheti vele a versenyt, mert minden négyzetmétere a művészettörténeti könyvekben példaként felhozott alkotásokat idézi.
Összességében egy rövidebb kirándulásnak megfelelő célpont. Egy egyszerű kellemes sétát kaptam, nem egy nagy, sosem szunnyadó, nyugati város hangulatát. Ha a balatoni hétvégét a borús idő elrontotta, egy veszprémi látogatással megmenthetjük a nyaralást.
Július 22-25 között pedig a zenészek is ellepik a várost. Az ingyenes Veszprémi Utcazenei Fesztiválon számos külföldi fellépő mellett hazai zenészek is szerencsét próbálnak.