A kaliforniai pszichedelikus rock egyik legtudatosabb alakja, Ripley Johnson pár év alatt már többször járt az A38 Hajón. Alapzenekara, a Wooden Shjips mellett feleségével közös duója, a Moon Duo is nagyon aktív: három évvel legutóbbi, az A38-on is bemutatott lemeze után itt az újabb. Az idén februárban megjelent Occult Architecture éppoly gyönyörű, szuggesztív, hipnotikus drone-elektro-rocklemeznek ígérkezik, mint elődje, így aztán komoly koncertélményre lehet készülni.
A San Franciscó-i pszichedelikus színtér egyik kulcsfigurája, a gitáros-énekes Ripley Johnson 2006-ban alapította “híresebbik” zenekarát, a Wooden Shjips-t. Ám alig három évvel később belekezdett egy másik projektbe feleségével, a japán származású Sanae Yamadával. A Moon Duo szigorú, repetitív és szuggesztív drone-rockja hamar kultikus tiszteletet hozott a párnak.
Furcsa amalgám a Moon Duo zenéje: miközben az effektezett, dúsan zengő gitárok, a szinti-szőnyegek, az analóg hangszerek egészen organikus hangzást hoznak, ezek alatt monoton zuhognak a programozott alapok. Az első EP-ken és nagylemezeken Johnsonék tökélyre fejlesztették az igazán nem bonyolult, ám megunhatatlan receptet. A Moon Duo zenéje úgy repetitív, hogy közben egy percig sem unalmas, a faék-egyszerűségú, pár hangból álló, körkörösen ismétlődő riffeket ‒ vagy inkább rifftöredékeket ‒ hallgatva pár percen belül garantált az elszállás.
Úgy gondolok az albumainkra, mint egy-egy nagy egészre, ami szép fokozatosan épül fel, mint egy ház vagy egy többszintes emlékmű ‒ mondta három éve az A38 blogjának adott interjújában Jonhson.
Igaz ez a Sacred Bones kiadónál februárban megjelent Occult Architecture, Vol.1 lemezre is, amiről az első számot most adta ki a Moon Duo. Sűrű, feszes, kegyetlenül elszállós anyag, amiben ott fortyog a pszichedélia, space-rock, minimalista drone, new wave, de még teljesen kiforgatott, puttyogós űrdiszkó is.