A leggyönyörűbb magyar nő kerekesszékben - Socfest

A leggyönyörűbb magyar nő kerekesszékben

Olvasási idő: 2 perc

Második alkalommal, március 9-én rendezték meg a Miss Colours Hungary kerekesszékes szépségverseny döntőjét a Larus Rendezvényközpontban. Vasas Vanda nyerte el az első helyezést a nyolc döntős közül, így 2013-ban nagykövetként segítheti az akadálymentesítés ügyét.

vasas_vandaA húszéves Vanda tavaly került kerekesszékbe. Korábban a Miskolci Rendészeti Szakközépiskolában tanult. Szabadidejében sportolni és karaokézni szeret. Fontosnak tartja, hogy a hozzá hasonló helyzetben lévő emberek is eljuthassanak minden olyan helyre, ahová egy járóképes ember is eltud – nyilatkozta a verseny honlapján található bemutatkozó szövegében.

Vanda a közönségdíjat is besöpörte. A második helyezett Váczi Anita, a harmadik pedig Almási Nikolett lettek. Kiosztották a legsportosabb hölgynek járó díjat is, amelyet Dr. Simicskó István, sportért és ifjúságért felelős államtitkár és a rendezvény fővédnöke adott át Ferenczi Tündének.

A rendezvény műsorvezetői feladatait az RTL Klub csatornáról ismert Pataki Zita látta el. A zsűriben helyet foglalt Szekeres Pál sportért felelős helyettes államtitkár, Orosz Barbara műsorvezető, Kucsera Zsolt mesterfodrász, Szabó Géza a Larus Rendezvényközpont tulajdonosa és Varga Katalin Eszter a 2012-es év győztese.

Emlékezhetünk még a rádiókból, tévékből a hírre, amikor egy autó megcsúszott az Árpád hídon, felcsavarodva egy oszlopra. Ebben az autóban utazott Katalin a barátnőivel. 2012-ben azzal a céllal nevezett be a versenyre, hogy az akadálymentesítés népszerűsítésében részt vállalhasson. A tavalyi győzelmet követően egyre több döntéshozóhoz jutott el az ügy, és mint modell egy nemzetközi divatlap borítóján is szerepelt.

Ez a jövő vár a szombaton megválasztott Vasas Vandára is. A győztes segítségével folytatódhat a fogyatékkal élőkkel szembeni tolerancia, elfogadás megerősödése a magyar társadalomban, végbemehet végre egy szemléletváltás az esélyegyenlőség jegyében.