Family Affair: Főszerepben a budapesti családok - Socfest

Family Affair: Főszerepben a budapesti családok

Olvasási idő: 2 perc

Önkéntes családok részvételével készült az olasz és belga művészekből álló Zimmer Frei alkotócsoport közösségi színházi projektjének negyedik, budapesti kiadása, amely ezúttal az anyaság témakörét járja körül.

A Family Affair egy közösségi színházi előadás, amely dokumentum-színházi elemekkel készül, és bemutatja egy mai család esszenciáját. Minden család önmagában egy egyéni, különleges univerzumot alkot, ezért minden helyszínen más családi viszony, más szereplő kerül fókuszba. A budapesti epizód központi témája az anyaság, de szereplői nemcsak anyák, hanem bárki, aki szívesen vállalta, hogy megosztja az alkotókkal és a többi résztvevővel az anyasággal kapcsolatos élményeit, gondolatait.

A Zimmer Frei kollektíva a Family Affair előadásaihoz egy új multimédiás narrációt fejlesztett ki, ami a budapesti résztvevő családok élettapasztalataiból merítkezik. Az előadásban olyan fotó-, videó- és hanganyagokat is használnak, amelyek a kreáció során készülnek a résztvevő családok közreműködésével.

A Zimmer Frei a projekt keretében olyan kérdéseket vet fel, mint: Hányfajta családi felállás létezik? Milyen kapcsolatokat építünk ki a családon belül? Hol van a határ a közös élettér és a magánszféra között? Hogyan osztják be az időt? Milyen hatással van a szülők munkája a család mindennapi életére? Milyen családi mintákat épít majd a következő generáció?

Az előadás április 15-én és 16-án 20 órától látható a MU Színházban.

Szereplők: Kozák Tibor, Simon Kata, Kozák Sára, Szmolka Orsolya, Raffael Mónika, Túri Miklós, Túri Miklós Levente, Kovács Andrea, Molnár-Kovács Éva, Artner Sisso, Artner Igor, Gábor Zsuzsa, Mertz Dénes

Az előadás az Open Latitudes Európa Kultúra Program részeként jön létre: két franciaországi helyszínen és Lengyelországban már megvalósult, a további epizódokra Portugáliában, Olaszországban, Belgiumban és Svájcban kerül sor. Magyarországi szervezője a SÍN Kulturális Központ.

A programról:

Az Open Latitudes 3 nevű európai projekt 2013-ban, a SÍN Kulturális Központ részvételével indult el és 2016 decemberéig tart. Az Európai Közösség Kultúra 2007-2013 keretprogramja által támogatott művészeti projekt fő célja, hogy nemzetközi együttműködésre ösztönözze a kortárs előadó-művészet és tánc területén dolgozó hazai művészeket, segítse az alkotók társadalmi elismertségét, hogy alkotásaikkal eljuthassanak Európa színpadaira és a nézőkhöz.

A SÍN Kulturális Központ rezidenciák biztosításával és koprodukciók létrehozásával teremt lehetőséget arra, hogy valós párbeszéd és mobilitás alakuljon ki a programban résztvevő alkotók között, valamint partnereink bevonásával magyar és külföldi előadások forgalmazását segíti Európa-szerte.

A programban együttműködő kilenc nemzetközi szervezet: Latitudes Contemporaines (Lille, Franciaország), Vooruit Kunstencentrum (Gent, Belgium), Cialo Umysl Foundation (Varsó, Lengyelország), Teatro delle Moire (Milánó, Olaszország), Le phénix (Valenciennes, Franciaország), Materiais Diversos (Minde, Portugália), L’arsenic (Lausanne, Svájc), MIR festival (Athén, Görögország), SÍN Kulturális Központ (Budapest, Magyarország).