Pszichedelikus látomások a THe pUnch első klipjében - Socfest

Pszichedelikus látomások a THe pUnch első klipjében

Egy elhagyatott uszodában forgatta a THe pUnch legelső klipjét, mely a Depravity című dalukhoz forgott és leginkább egy LSD triphez hasonlít magába szippantó, víziószerű képeivel. A klip az ősszel megjelenő Will Way című nagylemez beharangozója.

Az őrült, látomásszerű klip remek példa arra, hogy egyszerű digitális kézi kamerával és merész ötletekkel is lehet izgalmas „low-budget” videót készíteni.  A klipet a zenekar tagjai forgatták, azzal a céllal, hogy a randomnak tűnő vágóképeket és jeleneteket a zene lüktetésére fűzzék össze, melyben Bertalan Balázs, vágóként és rendezőként volt a segítségükre. A romlottság állapotait feldolgozó klipet Veller László, a zenekar gitárosa kommentálta.

Igyekeztünk érdekes helyszíneket, jeleneteket rögzíteni, valamint a hétköznapibb dolgokat is más köntösben megmutatni. Ezáltal a pezsgőtabletta olvadásától kezdve a hajvágásig elég széles palettán mozognak a jelenetek, játszva egy kicsit a lejátszás sebességével, irányával. A mozgó képsorok közt több jelenet visszajátszódik. Ez a mozgóképi eszköz kifejez egy önmagába visszaforduló folyamatot. Visszatükröz egy megélt pillanatot és fokozza annak eufórikus tartamát számunkra. Egyes elemeket a klip szimbólumává állít be. Ilyen központi szimbólum a porcelán fej, mely legtöbbször jelenik meg a klip során, mely mögé szintén rengeteg üzenetet láthatunk bele, például hamis én kép vagy a társadalom irányába mutatott álarc. A szimbólumok szinte összessége tudatos választás volt és a valóságban visszafordíthatatlan folyamatokat mutat, mint a törés, égés, sütés és roncsolás. Mindez összhangban áll a szám történetével is, mely egyfajta emberi romlottságot az emberei jellem, természet megromlását próbálja bemutatni, mely szintén vagy csak nehezen visszafordítható folyamat. Az, hogy a klipben ezen folyamatok legtöbbször fordítva is lejátszódnak, tehát az összetört dolgok helyre állnak, a széttrancsírozott gyümölcsök újra frissé válnak, ezen folyamatok végességét, egyirányúságát igyekeztünk paradox módon megmutatni.

A budapesti banda két kislemez és egy kétszámos single után most ősszel jelenteti meg Will Way című első nagylemezét, melyre a nyáron bemutatott borús Transmission és a Beside single-ről már ismert, friss klipes Depravitiyhez hasonló, hömpölygő, mégis erőteljes riff felhőkkel dolgozó, pszichedelikus hangzású dalok kerülnek fel. A felvételek az Echo Hangstúdióban és Solymáron, Beke István közreműködésével készültek, illetve pár felvétel a zenekar Fractal stúdiójában is rögzítésre került. A keverést és a masteringet pedig a csapat dobosa, Vitéz Gergő végezte Temesvári Balázs részvételével.