A nyolc év pihenő után tavaly visszatért Amorf Ördögök idén előveszik a fiókból a Betyár a Holdon című, 2000-ben kiadott első ‒ hivatalos kiadványként megjelent ‒ lemezüket, és újra kilövik az űrbe! Az ikonikus Tariska Szabolcs-bajusz újra előkerül, Bartók és Kodály, a két remix-király szelleme pedig egész biztosan beleszív egy-egy óriási rakétába. A lemezvégigjátszó koncertek tematikája szerint a lemez eredeti sorrendjében szólalnak majd meg a klasszikus Amorf Ördögök-dalok, a frontvonal ugyanaz, mint a millennium évében: Tövisházi Ambrus, Péterfy Bori és Tariska Szabolcs fognak énekelni.
Az Amorf Ördögök volt már szobadiszkó-zenekar, játszott jegenyezenét, kacat-popot és még ki tudja, mi mindent. Friss elektronika vegyül a hatvanas évek tánczenéjével, külvárosi kuplék pörgős groove-okkal. A kortárs Magyarország egyik legjobb zeneszerzőjének és egyik legjobb szövegírójának gimnáziumi barátságából született együttes tavaly az A38 Hajón tartotta a Cellux-szimfónia évfordulós újra bemutatóját ‒ tomboló sikerrel.
A zenekar 1993-ban alakult gimnáziumi zenekarként. Az alapító Tövisházi Ambrus és Tariska Szabolcs hosszú évekig csak a merevlemez-fióknak barkácsolták különös hangulatú muzsikáikat. Öt évvel később került a csapatba a Krétakör Színház színésznője, Péterfy Bori, akinek fátyolos hangja, és bűbájos színpadi megjelenése pompásan illett a zeneszerző és szövegíró által megálmodott világhoz. Több zenét írtak Szőke András filmjeihez, majd egy évvel később kiugró sikert arattak a Nekem a Balaton… című táncdal-feldolgozással. 2000-ben jelent meg első nagylemezük, mely már teljes fegyverzetben mutatja a zenekart. A Betyár a Holdonnal világos lett, hogy az Amorf Ördögök a magyar könnyűzenei paletta teljesen egyedi, besorolhatatlan és páratlanul tudatos zenekara.
Az Amorf Ördögök zenéje különös hibrid: szégyentelenül keverednek benne a mulatós csárdásdiszkó négynegyedei és a nu jazz finom hangulatai, a recsegős Hammond-futamok és a visszhangos dubok. E sokféleségből mégis összetéveszthetetlen és páratlanul egységes zenei világ bontakozik ki, melyet csak plasztikusabbá tesz a szövegek markáns hangulata. Irónia, önirónia, kortárs szleng és kupléfordulatok egyaránt jellemzik a szövegeket, melyekben békésen megfér egymás mellett a betyárvilág és a holdra szállás, a kockás abroszos kiskocsma és a marketing, elbűvölő szójátékok és lapos műfilozofálás.
A koncertre csak bajusszal lehet belépni! A női és a bajusztalan látogatók a bejáratnál kapnak személyenként egy bajuszt.