Bár a kedvenc budapesti fesztiválhelyszínünk, a Park április utolsó hetében nyit, május eleje sem szűkölködik remek koncertekben. A Margaret Island fellépését biztosan sokan várják, a Brains új lemezét mutatja be, a Bëlga pedig hozza a szokásos vicces rapszövegekre nevetős, együtt éneklős hangulatot.
Margaret Island
A Margaret Island május 4-én, csütörtökön eddigi legnagyobb koncertjére készül, harmadik születésnapjuk alkalmából. A 2013-ban Fonyódon alakult zenekart beválasztották a Cseh Tamás Program 2014-es szériájába. 2015-ben Nem voltál jó, 2016-ban pedig Bakancslista címmel adtak ki lemezt. Nyertek már Fonogram-díjat is, jelölték őket Petőfi-díjra. Hamar a fesztiválok és rádiók kedvenceivé váltak, a 2016-os EFOTT fesztiválhimnuszát is ők jegyzik.
A mindig mezítláb fellépő Lábas Vikivel igazán jót táncolhatunk majd május első csütörtökén. Előzenekaruk a Mörk, szintén 2013-ban alakult. Saját bevallásuk szerint stand-up jazzt és filozófikus popot játszanak, az improvizációtól sem riadnak vissza, ha a jazz, a reggae, a funk, a pop, vagy a breakbeat keveréséről van szó.
Brains
A rákövetkező pénteken Magyarország egyik(?) kedvenc elektronikus zenei formációja, a Brains mutatja be új, Keep Burning című lemezét. A srácok ezúttal rendhagyó internetes premierrel is készülnek, április 26-tól különböző online felületeken naponta tesznek elérhetővé egy-egy számot részletek a facebook oldalukon. Bár a ma leghallgatottabb angolul éneklő hazai formáció a kilencvenes évek óta van jelen a könnyűzenei életben, igazi sikertörténetük talán a 2011-es Refresh the style című lemezzel kezdődött. A csapat egyik legmeghatározóbb éve a tavalyi volt, a legnagyobb hazai fesztiválok és telt házas klubturnék mellett Londonban is koncerteztek, és minden eddiginél nagyobb közönség – mintegy 8000 fő – előtt játszottak a Budapest Parkban és a Szigeten is – előbbin mi is ott voltunk.
Idei első nagyszabású fővárosi koncertjük május 5-én lesz a Parkban. Előzenekaruk a RedRed, melyet az Irie Maffia-t is alapító Élő Márton hozott létre 2015-ben, többek között az ex-kispálos Mihalik Ábellel és az Ethnofilből ismert Weil Andrással. Tánczenéjükben a house, a trap, az afrobeat és a is megtalálhatóak, 2016 óta zenekarral együtt lépnek fel.
Bëlga
Május 6-án, szombaton a nagy kedvenc, a Bëlga nevettet meg újra bennünket vicces szövegeivel, hülye jelmezeivel, és a dalokat átkötő elmaradhatatlan poénáradattal. A Tan Kapuja Buddhista Főiskola egykori hallgatói, Bauxit, Még5lövés és Tokyo 1998-ban hozták létre a zenekart, a Tilos Rádióban pedig megismerkedtek DJ Titusszal (valamint a formációt 2003-ban elhagyó Sickratman-nel is). A Pepsi Sztárcsináló című tehetségkutatóban a döntőig jutottak az Ovi című számmal, a 2002-es Majd megszokod című album pedig meghozta az ismertséget. A Nemzeti Hiphop, A gyaloglás vége, az Ovi és a Kalauz humoros formában jelenítették meg a magyar életérzés egy-egy aspektusát.
A szókimondó szövegek miatt a Belgát többnyire vagy nagyon imádják, vagy nagyon utálják az emberek, de inkább az előbbi. A hagyományos rapzenét kedvelők többnyire az utóbbi csoportba tartoznak, a csapatot viszont ez cseppet sem zavarja, mára tizenkét albummal, öt kislemezzel, egy Fonogram-díjjal és egy Viva Comet helyezéssel büszkélkedhetnek, meg persze számos telt házas fellépéssel is. A május 6-i koncerten a Spencer Hill Magic Band-et látják vendégül. Róluk azt kell tudni, hogy Bud Spencer és Terence Hill kultikus filmjeinek zenéit adják elő akusztikus formában.